Kentsel Donatı Elemanları

Kamu kurum ve kuruluşlarının sorumluluğu altında olan ve halka açık nitelikte, yapılanmış kentsel / kamusal alanlarda belediyelerle kamu kurum ve kuruluşlarınca yerleştirilen, altyapıya bağlı olan veya olmayan, geçici ya da kalıcı, belirli bir amaca ve eyleme yönelik ya da görsel, hareketli ya da yan hareketli veya durağan öğelerin tümü ” kentsel donatı elemanı” olarak tanımlanmaktadır.

Kentsel donatıların en önemli özelliği görsel ve işlevsel olmalarıdır. Bu iki özelliğin tüm kentsel donatı elemanlarında bir arada olması istenir. Bu doğrultuda kentsel donatıların kullanımındaki amaç; görsel zenginlik, dayanıklılık, yüzeylerde dokusal zenginlik, bakım kolaylığı ve plastik değerlerin kolayca sağlanmasıdır. Kentsel donatı elemanlarının tasarımında, bir diğer önemli faktör ise; ülkeler ve bölgeler arası kültür, yaş ve cinsiyet farklılıklarını ortadan kaldırmak ya da getirdikleri sorunları ortak çözüme ulaştırmaktır. Böylece ortak kullanıma yönelik tasarlanan bu elemanlar, amacına uygun olarak tüm kentliye hizmet verebilmektedir.

Kaldırım babası veya diğer adları ile Yol Babası, Sınırlandırma Elemanı, Kaldırım Direkleri gibi isimler ile anılan bu tip ürünler, Araçların kaldırım veya yol kenarlarına, yayalara ayrılmış yürüme alanlarına park etmek veya yükleme yapmak amacı ile yanaşmalarını engellemek veya yaya yâda işyerlerinin araçların kontrolsüz davranışlarında dolayı oluşabilecek kazalarda güvenliklerini sağlama amacı ilede kullanılırlar

 • Çalınma riski yoktur.
 • Çürüme ve paslanma yapmaz
 • Hafiftir (metale göre 3 kat hafif)
 • Nakliye ve montaj kolaylığı
 • Solar LED uygulanabilir
 • 530 mm yüksekliğinde 250 mm taban çapıdır

Hiz Kesici Yol Kasisi aşırı hız riski bulunan yerlerde yaygın olarak kullanılırlar. Kauçuk Hız Kesici araçların yol güvenliğine uygun hareket etmeleri açısından da fiyatları uygun ürünlerdir. Özellikle hız sınırının bulunduğu yerlerde otomobillerin mecburi yavaşlamasını sağlar..YolKasisi Kauçuk, Plastik ve Alüminyum Döküm maddelerinden yapılmaktadır.Yaya ve okul geçitlerinin öncesinde ve sonrasında hız kesici yol kasisi kullanılması elzemdir. Hastahane, Eğitim kampüsleri gibi yerlerde kauçuk hız tümsekleri gereksiz limit aşımlarını önlerler.

KİMLERLE ÇALIŞTIK?

Karar vermeden önce mutlaka müşterilerimizi arayın, en doğrusunu onlar söyleyeceklerdir.

Kendimize de müşterilerimize de güveniyoruz!

HEMEN TEKLİF AL

Profesyonel ekibimiz sizlere en yakın zamanda geri dönüş sağlayacaklardır.

  İSİM *
  SOYAD *
  EMAIL *
  TELEFON NUMARASI *

  KONU*

  NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?*